اندیشه و بصیرت

با تو می گویم : چگونه می شود باور داشت در "بهمن "شکوفه زد و در "دی "تنه ات آنقدر ستبر شود که دشمنان از بریدنش ناامید و ناتوان گردند ؟

اندیشه و بصیرت

با تو می گویم : چگونه می شود باور داشت در "بهمن "شکوفه زد و در "دی "تنه ات آنقدر ستبر شود که دشمنان از بریدنش ناامید و ناتوان گردند ؟

اندیشه و بصیرت

بازمانده ای از خیل عظیم شهدا که لیاقت همراهی با آنان را نداشت . شنیده اید که می گویند لباس شهادت تک سایز است و به قامت همه کس برازنده نیست ؟ حال دعای من این است . خدایا به حق تمامی خوبان درگهت چنانکم کن که این لباس سایز تنم شود و لیاقت پوشیدنش را بیابم .
به آرزوی شهادت زندگی خواهم کرد .

آخرین نظرات

روز شمار فتنه۲۹شهریور

* پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با تاکید بر اینکه گناه تهمت به نظام بسیار سنگین‌تر از گناه تهمت به اشخاص است، افزودند: «نباید کسی کل نظام را به اموری که شایسته نیست متهم کند چرا که شأن نظام از این گونه تهمت‌ها بسیار بالاتر است.» ایشان در بخش دیگری ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۸شهریور

به گزارش هم اندیشی؛مهدی، یاسر، محسن، فاطمه و فائزه هاشمی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشتند استدعا داریم که دستور فرمایید به دور از بازی‌های سیاسی به اتهامات وارد شده به خانواده هاشمی رفسنجانی رسیدگی شود. شبکه ایران: «روزنامه اعتماد در شماره امروز خود تصویری را در صفحه اول به چاپ رساند که مخاطبانش را به “حضور گسترده سبزها” ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۷شهریور

تعدادی از افرادی نیز که با نشانه‌های سبز در راهپیمایی روز قدس حاضر شده بودند، ضمن حمله به اماکن عمومی و آتش زدن موتور سیکلت‌ها در آخرین جمعه ماه رمضان، مشغول کشیدن سیگار و نوشیدن آب معدنی بودند. *  حضرت آیت‌الله خامنه ای در پی حادثه‌ خونین تروریستی در کردستان شهادت ماموستا شیخ الاسلام نماینده مردم استان کردستان در مجلس ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۶شهریور

* واحد مرکزی خبر: ماموستا محمد شیخ‌الاسلام توسط افرادی ناشناس در مقابل مسجدی واقع در سنندج، پس از اقامه نماز مغرب و عشاء مورد سوء قصد قرار گرفت و شهید شد. * مهدی هاشمی رفسنجانی با صدور بیانیه‌ای نسبت به نام بردن نامش در دادگاه‌ها از سوی متهمان اعتراض نمود. وی در بخشی از اطلاعیه خود نوشت: «اکنون که در ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۵شهریور

* روابط عمومی قوه قضاییه:  آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولان عالی قضایی گفت: «دستگاه قضایی به تمام کسانی که در مسیر اشاعه کذب و حتی اظهار کذب با هدف تشویش افکار عمومی و بالاتر از آن هتک حرمت نظام حرکت می‌کنند اعلام می کند که در مقابل این اقدامات غیرقانونی کذب خواهد ایستاد. همانگونه که هتک ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۴شهریور

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از فعالان و هنرمندان عرصه دفاع مقدس فرمودند: “هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانى و فقط یک برهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى زمانى نیست، گنجینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى عظیمى است که تا مدتهاى طولانى ملت ما میتواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارى ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۲شهریور

* پارلمان نیوز: «تحلیلگران سیاسی معتقدند عده‌ای تلاش دارند تا پای سید حسن خمینی را نیز به معرکه درگیری‌های سیاسی بکشانند تا وی را فردی جناحی و سیاسی نشان دهند و تخریبش کنند. اما سکوت وی درباره مسائل سیاسی مانع از این اقدام شده است. لذا اعلام نامزدی سید حسن خمینی در انتخابات ۴ سال آینده و پیوند دادن نام ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۱شهریور

* روابط عمومی قوه قضاییه: هیئت سه نفره قضایی پس از بررسی ادعاهای کروبی در گزارشی تفصیلی و با ذکر جزییات پیگیری ها و افراد نامبرده و مورد ادعای دبیرکل حزب اعتماد ملی، آن را کاملا جعلی و سیاسی دانست و خواهان برخورد عادلانه و قاطع با وی شد. * رجا نیوز: بامداد امروز محسن رضایی که برخی مواضع پس ...ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۰شهریور

* پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری:  رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به برخوردهای امام خمینی (ره) با جریانات انحرافی و اشخاص عدول کرده از مسیر انقلاب فرمودند: «اصول انقلاب امور سلیقه‌‌‌‌‌اى نیست که هر که از یک گوشه‌‌‌‌‌اى در بیاید، سنگ اصول را به سینه بزند؛ بعد که سراغ این اصول می‌رویم، ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۹شهریور

* محمدرضا باهنر در نشست خبری خود اعلام کرد: “نمی‌توانم باور کنم کروبی با آن سابقه‌اش اتهامات بی‌پایه علیه نظام وارد کند و پس از دو ماه نتواند مستندی را برای حرف‌های خود پیدا کند و فکر می‌کنم اگر کروبی نتواند ادعای خود را اثبات کند جرم بسیار بزرگی را مرتکب شده که باید پاسخگو باشد.” * عبدالکریم سروش در ...ادامه مطلب »


روز شمار فتنه۱۸شهریور

* دوازدهمین بیانیه مهندس موسوی در اعتراض به دستگیری علیرضا بهشتی و مرتضی الویری منتشر شد. * شیرزاد عضو شورای مرکزی حزب مشارکت در گفت‌وگو با تلویزیون فارسی بی بی سی، گفت: «آن چیزی که در جامعه مشاهده می‌کنیم یک نوع فضای التهاب و نگرانی است که دائما خود آقایان به آن دامن می زنند، مثل همین دستگیری دختر آقای ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۷شهریور

* صادق آهنگران در مراسم لیالی شب قدر که در اصفهان برگزار شد با اشاره به شایعات مطرح شده پیرامون خودش به فارس گفت: «ما رزمندگان دفاع مقدس به عشق ولی فقیه زمان حضرت امام خمینی (ره) از جان گذشته و برای انجام تکلیف الهی وارد صحنه‌ی دفاع از اسلام و انقلاب و میهن اسلامی شدیم و هم‌اکنون نیز مطیع ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۶شهریور

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: ملت جمهوریت خودش را با فریاد قوى اثبات کردو در واقع این حضور ۸۵ درصدى، پتک جمهوریت بود. * پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: «ملت بزرگ ما، با ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۵شهریور

* رجانیوز: علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: «حدود یک ماه پیش آقایان الویری و علیرضا بهشتی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافتند و یک فهرست ‏۶۹‏ نفره که فقط حاوی اسامی افراد بود، ارائه کردند.» وی با بیان اینکه ارائه نام بدون ذکر نام پدر و شماره شناسنامه برای بررسی ادعای آن‌ها قابل ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۴ شهریور

*پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از فرهیختگان و هنرمندان تاکید کردند: “در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود.” ایشان تصریح کردند: “در حوادثِ فتنه‌‌‌‌‌‌‌گون، شناخت عرصه دشوار است، شناخت اطراف قصه دشوار است، شناخت ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۳شهریور

* سایت نوروز، ارگان اینترنتی حزب مشارکت نوشت: «از آنجا که در روزهای اخیر آمار غیر واقعی فراوانی از سوی مقامات رسمی و غیررسمی وابسته به کودتاگران در خصوص تعداد کشته شدگان حوادث اخیر منتشر شده، پایگاه اطلاع رسانی نوروز در پاسخ به اینگونه اظهارات بی پایه و اساس که برای پاک کردن صورت مسئله و منحرف کردن اذهان عمومی ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۲شهریور

* اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر رییس جمهور در جمع خبرنگاران گفت: “من اگر به این اعتقاد برسم که حضورم موجب ضرر برای دولت می‌شود یک لحظه در دولت نمی‌مانم.” * حسین بشیریه از عناصر اپوزیسیون در گفتگو با نشریه اینترنتی لوگوس، گفت: “تاکنون موسوى، کروبى و خاتمى این حرکت را با احتیاط رهبرى کرده‌اند اما برخى مراجع و به خصوص ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۱شهریور

* فارس: «به دنبال خودکشی فردی به نام محمد جواد پرنداخ اهل گیلانغرب کرمانشاه و دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان، پیامک‌هایی با مضمون «شهید دیگری در راه آزادی میهن» از سوی مراکزی خاص ارسال شده و برخی سایت‌های دوم خردادی و همچنین سایت‌های معاند نظام همصدا با منافقین به انتشار مطالبی غیرواقعی در این خصوص پرداخته‌اند. این مراکز دروغ‌پراکنی در حالی ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۰شهریور

* جهان نیوز: سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه و عضو شورای عالی امنیت ملی در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: «آقای موسوی خوئینی‌ها در بهمن ۸۷ اینگونه می‌گوید: ما باید بیاییم و توان بگذاریم تا به هر قیمتی رهبری را از تخت پایین بکشیم. او باید بفهمد که این مملکت آنطور نیست که ایشان هر جور بخواهد به ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۹شهریور

  ه گزارش هم اندیشی؛یکی از نزدیکان خانواده هاشمی رفسنجانی در گفتگو با فارس از سفر مهدی هاشمی به لندن خبر داد. * یکی از نزدیکان خانواده هاشمی رفسنجانی در گفتگو با فارس از سفر مهدی هاشمی به لندن خبر داد. * کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود در مجلس، در جمع خبرنگاران گفت: «کروبی تا کنون مستنداتی برای اداعای خود ... ادامه مطلب 


روز شمار فتنه۸ شهریور

*پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری: رهبر معظم انقلاب در دیدار اساتید و رؤسای دانشگاه‌ها ضمن بیان انتقادات صریحی از وضعیت تدریس علوم انسانی در دانشگاه های کشور فرمودند: «دانشجویان، افسران جوان جبهه مقابله با جنگ نرم هستند که ضمن دارا بودن فکر، عمل، و بصیرت، در صحنه نیز حضور دارند و با آزمودن صحنه، در چارچوب کار می‌کنند اما ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۷شهریور

* پارلمان‌نیوز خبر از حضور میرحسین موسوی در ختم سعیده پور آقایی، از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات در مسجد قلهک تهران داد. در ادامه خبر این سایت آمده است: «سعیده پور آقایی دختر عباس پور آقایی مجروح شیمیایی و شهید جنگ تحمیلی ‌است که بدلیل فریاد ا… اکبر بر روی پشت بام خانه‌اش در خیابان دولت دستگیر شده ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۶شهریور

*ایسنا: احمدی نژاد در هفته دولت، به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: «یکی از وزرای خارجه کشورهای دوست به ما گفت که وقتی به وزیر خارجه استعمار پیر گفته‌ام که چرا در امور ایران دخالت می‌کنید، او گفته است که این بار کار نظام جمهوری اسلامی را تمام خواهیم کرد و وقتی به او گفتم ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۵شهریور

* رسا: آیت الله مکارم شیرازی پس از نماز ظهر و عصر در حرم حضرت معصومه (س) در قم فرمودند: «با سخنان اخیر مقام معظم رهبری دیگر دستگاه قضایی عذری ندارد که در برخورد با کسانی که در جریان اغتشاشات نقش داشته‌اند، مماشات کند» * محمدعلی ابطحی نخستین مطلب وبلاگ خود را از درون زندان نوشت. بر اساس متنی که ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۴شهریور

* پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان تشکل های دانشجویی فرمودند: «دانشجویان عزیز، افسران جوان ایران و جمهوری اسلامی در جبهه مقابله با جنگ نرم دشمنان و جریان شیطانی متکی بر زور و تزویر و پول هستند.» ایشان درباره حوادث پس از انتخابات همچنین خاطرنشان کردند: «اصل حوادث خیلی خلاف انتظار ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۳شهریور

* ایسنا: چهارمین دادگاه علنی رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده کودتای مخملی برگزار شد و نماینده دادستان عمومی و انقلاب تهران متن کیفرخواست عمومی دادستان عمومی تهران درباره برخی طراحان و محرکان آشوب های اخیر را در چهارمین جلسه علنی شعبه ‏۱۵‏دادگاه انقلاب قرائت کرد. در بخشی از متن کیفرخواست آمده است: محسن امین زاده عصر روز رای گیری می ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲ شهریور

* کاظم جلالی، سخنگوی کمیته ویژه مجلس در گفتگو با فارس با اشاره به دیدار اعضای این کمیته با کروبی گفت: «از آقای کروبی پرسیدیم که آیا شما در خصوص ادعای مطرح شده در نامه خود به قطعیت رسیده‌اید، کروبی گفت خیر، من به قطعیت نرسیدم.» * مهدی کروبی در نامه ای سرگشاده خطاب به احمد توکلی، به نامه چند ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱شهریور

* حمید رضا کاتوزیان، عضو کمیته بررسی بازداشت شدگان مجلس در جمع خبرنگاران به مهدی کروبی توصیه کرد مستندات خود که در خصوص وضعیت بازداشت‌شدگان حوادث اخیر مطرح کرده به قوه قضائیه ارائه دهد. وی در ادامه نیز با اشاره به خبر یکی از سایت ها تصریح کرد:«شایعات این روزها خیلی زیاد است؛ هرکس یک سایت زده و در سایت خود ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۳۱مرداد

* فرهاد تجری، عضو کمیته ویژه کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با پارلمان نیوز اخبار مربوط به دفن دسته‌جمعی برخی کشته‌شدگان در تاریخ ۲۱ و ۲۴ تیرماه را تکذیب کرد. این اتفاق در واکنش به خبری بود که سایت نوروز ارگان رسمی حزب مشارکت منتشر کرده بود و طی آن مدعی شده بود: «پیکر ده‌ها نفر از شهروندان تهرانی در ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۳۰مرداد

* احمد توکلی در نامه سرگشاده‌ای خطاب به مهدی کروبی نوشت: «به بلیه منتظری گرفتار آمده‌اید. شما در این صحنه در حال فرو رفتن به چاه ویلی هستید که فقط لطف الهی و بازگشت به مبانی رفتاری گذشته‏تان می‏تواند شما را از آن نجات بخشد.» * روزنامه اعتماد: «دو ماهی که ایران از خرداد ماه پشت سر گذاشت بیش از ... ادامه مطلب 


روز شمار فتنه۲۹مرداد

* رییس جمهور در گفتگو با شبکه اول سیما از عملکرد وزارت اطلاعات در حوادث پس از انتخابات گلایه کرد و گفت: “آقای محسنی اژه ای انسان خوبی بودند ولی نیاز به تحول در وزارت اطلاعات احساس می‌شد. اگر اشراف داشتند، مسائل بعد از انتخابات رخ نمی‌داد.” منبع: کتاب روزشمار ۸ ماه نبرد مقدس ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۸مرداد

مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین در بیانیه‌ای اعلام کرد: تا همین جا هم که کروبى قدم برداشته، شایسته و ارزشمند است و کروبى اکنون پس از ۲۱سال به همان‌جا می رسد که منتظرى رسید. مسعود رجوی، سرکرده گروهک تروریستی منافقین در بیانیه ای اعلام کرد: «تا همین جا هم که کروبى قدم برداشته، شایسته و ارزشمند است و کروبى ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۷مرداد

* میرحسین موسوی در نامه ای سرگشاده به مهدی کروبی، محتوای نامه وی به هاشمی رفسنجانی را تایید کرد و نوشت: «به راستی وظیفه ایمانی و انسانی یک روحانی انقلابی که با گزارش‌ها و مراجعات مکرر قربانیان چنین جنایاتی روبرو شده است آیا جز کاری است که شما انجام داده‌اید؟ اینجانب به سهم خویش از شجاعت و تعهد شما تشکر ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۶مرداد

* ایسنا: مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید قوه قضاییه برگزار شد. در این مراسم که روسای قوا به همراه رییس مجمع تشخیص مصلحت نطام نیز حضور داشتند، احمدی‌نژاد گفت: «هیچکس از ما انتظار ندارد که عدالت را یکباره در همه عرصه‌ها پیاده کنیم اما کسی تردید ندارد که اگر صاحبان قدرت پای میز محاکمه کشیده شوند، پایین‌دستی‌ها جرأت ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۵مرداد

* ایسنا: سومین جلسه رسیدگی به اتهامات تعدادی از عوامل اغتشاشات پس از انتخابات، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در ابتدا متن کیفرخواست متهمان قرائت شد و پس از آن محمد فراهانی، مجید مقیمی، مهدی فتاح، شائولیان، مهرداد ورشویی، مهرداد اصلانی، حسین اعزامی و محسن جعفری از خود دفاع کردند. * ایسنا: مهرداد ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۴مرداد

* پارلمان نیوز: میرحسین موسوی در در دیدار با اعضای انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران گفت: «ما می‌گوئیم به جای آن که جمعیت‌های میلیونی مردم رامتهم کنید، برای یافتن متهمان اصلی در بین کسانی بگردید که با کارگردانی وصحنه‌گردانی جنگ مسموم تبلیغاتی اعتماد و آ رامش مردم را هدف گرفتند و با تحلیل‌های مالیخوالیایی خود به دشمن خدمت می‌کنند. یقینا ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۳مرداد

* رضا ربع پهلوی فرزند محمد رضا پهلوی در گفت‌وگو با نشریه اشپیگل آلمان گفت: «به عنوان مخالف سیاسی رژیم روحانیون در ایران فعال بوده و با اصلاح‌طلبان و معترضین ارتباط داشتم.» وی گفت: «جنبش ‏۲۲‏ خرداد مورد حمایت تمام ایرانیان قرار دارد.» وی ادامه داد: «روحانیون عالیرتبه مذهبی که به دلیل دانش، فقاهت و مستقل بودن از دولت مورد احترام ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۲مرداد

default-thumbnail

* مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز، در گفت وگو با ایرنا، درباره درخواست مهدی کروبی از هاشمی رفسنجانی، برای بررسی موضوع تجاوز به زندانیان، گفت: ” اینها صحت دارد و آدم باید به قول امیرالمومنین آرزوی مرگ کند که در جمهوری اسلامی کار به اینجا برسد که چنین فجایعی رخ دهد… نه یک مورد بلکه متعدد بوده است.” منبع: ... ادامه مطلب »


روز شمار فتنه۱۸مرداد

* مهدی کروبی در نامه‌ای سرگشاده به هاشمی رفسنجانی از او خواست درباره شایعاتی که درباره تجاوز به زندانیان منتشر شده است، تحقیق کند. وی در این نامه تاکید کرد:” موضوعی را شنیده‌ام که هنوز از آن بر خود می‌لرزم. در دو روز اخیر که این خبر را شنیده‌ام خواب از سرم ربوده شده است … اتفاقی در زندان‌ها رخ ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۷مرداد

* پدر و مادر مرحوم علیرضا توسلی در گفتگو با بخش خبری ۲۰٫۳۰ کشته شدن فرزند خود را تایید کردند اما ارتباط آن با حوادث بعد از انتخابات را کذب محض عنوان نمودند. به دنبال خبری که برخی روزنامه های داخلی و همچنین سایت های اینترنتی اعلام کردند پسر بچه ای ۱۴ ساله به نام علیرضا توسلی که هفته گذشته ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۶مرداد

* بی‌بی‌سی فارسی: رابرت گیتس سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که نمی‌تواند در مورد این‌که احمدی‌نژاد توسط مردم انتخاب شده یا نه قضاوت کند. وی با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف محمود احمدی نژاد گفت: «واضح است که برای مردم ایران در مورد منصفانه برگزارشدن انتخابات پرسش‌هایی مطرح است، ما تصمیم درباره این موضوع را به آنها واگذار می‌کنیم.» * ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۵مرداد

* نیروی انتظامی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «تعدادی از دستگیرشدگان هجدهم تیر به دلیل محدودیت پذیرش در اوین به کهریزک منتقل شده‌اند که با توجه به شرایط آن جا اصولا اعزام بازداشتی‌ها به آن جا صحیح نبوده است.» این اطلاعیه می‌افزاید: «محدودیت پذیرش بازداشتگاه و اضافه شدن دستگیر شدگان هجدهم تیر، باعت تراکم جمعیت در بند بازداشتی‌ها شد و شرایط ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۴مرداد

* مراسم تحلیف رییس جمهور در صحن مجلس شورای اسلامی با حضور مسئولین لشگری و کشوری برگزار شد. * ایلنا: «در مراسم تحلیف رییس جمهور نیز همانند مراسم تنفیذ، غیبت هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری، حسن روحانی، سید محمد خاتمی و سید حسن خمینی مشهود بود.» * ایسنا: رییس جمهور در بخشی از سخنانش در مراسم تحلیف، با بیان اینکه دشمنان ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۳مرداد

* در بازخوانی کیفرخواست برخی متهمان پس از انتخابات در دادگاه و در جمع خبرنگاران عنوان شد: «در بازرسی از منزل بهزاد نبوی عضو مؤثر و محوری سازمان مجاهدین اسنادی دال بر جعل سند با هدف تشویش اذهان عمومی به دست آمده است. هم چنین افرادی که با لباس سپاه پاسداران قصد پرتاب نارنجک دست ساز داشتند دستگیر شدند. تعدادی ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۲مرداد

* پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: مراسم تنفیذ رییس جمهور در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد. در قسمتی از حکم تنفیذ رییس جمهور که توسط رییس دقتر مقام معظم رهبری قرائت شد، آمده است: «رأی قاطع و بی‏سابقه‏ی مردم به رئیس‏ جمهور منتخب و محترم، رأی به ویژگی‏هائی است که کارنامه‏ی چهارساله‏ی دولت نهم بدانها زینت یافته ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۱مرداد

* مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) با صدور بیانیه ای تصریح کرد: «وظیفه و اصول ما اقتضا مى‌کند که در برابر یاوه‌ها و تهدیدها علیه موسوی نکات زیررا خاطرنشان کنیم: ۱- محکوم کردن هرگونه تعرض و ستمى که بر موسوى و خانواده و اطرافیان او در چارچوب همین رژیم جریان دارد. هم‌چنین اخطار به رژیم در مورد ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱۰مرداد

  * ایسنا: معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران به نمایندگی از مدعی‌العموم در دادگاه علنی رسیدگی به اتهامات متهمان کودتای مخملی گفت: «طبق مستندات به دست آمده و اعترافات مستدل متهمین، وقوع این حوادث کاملاً از پیش طراحی شده و طبق جدول زمانبندی و مراحل کودتای مخملی پیش رفته است، به گونه ای که بیش از ۱۰۰ مورد از ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۹مرداد

* ایسنا:  «آیت ا… جنتی خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری در سال ۸۴ اظهار داشت: “توطئه‌ها از همان چهار سال قبل وقتی که برخی در رقابت شکست خوردند شروع شد چراکه آنها نتوانستند یک فرد جوان مثل آقای احمدی نژاد را تحمل کنند و اختلاف هفت میلیونی را ببینند و این بود که ...ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۱مرداد

* مهر: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه مهدی کروبی که خطاب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره شرایط بازداشت‌شدگان در آشوبهای اخیر نوشته است، گفت: «کمیته تحقیق مجلس موضوع آزار جنسی بازداشت‌شدگان را رد کرده است.» وی افزود: «محتوای این نامه تکان‌دهنده بود و فورا در رسانه های خارجی نیز مورد توجه قرار گرفت. به دلیل ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲۰مرداد

* ایسنا: کریم شهرزاد نماینده مردم اصفهان در مجلس در نطق پیش از دستور خود با تاکید بر اینکه براساس اصل سوم قانون اساسی، ‌آحاد ملت در برابر قانون یکسان هستند، خواستار احضار میرحسین موسوی به دادگاهی علنی برای پاسخگویی در برابر رفتارهای غیرمسئولانه و غیر قانونی شد. * روزنامه آمریکایی بوستون گلوب: «دولت اوباما امیداور است حوادث پس از ... ادامه مطلب »


روز شمار فتنه۸مرداد

* رجانیوز: «در حالی که از حدود ۱۰ روز پیش رسانه‌های وابسته به موسوی و کروبی به همراه سایت‌ها و شبکه‌های ضدانقلاب، تبلیغات پرحجمی به منظور ترغیب مردم تهران به حضور در مصلا و بهشت زهرای تهران کرده بودند، عصر امروز تنها حدود ۳۰۰ نفر در بهشت زهرا حاضر شدند. در این فراخوان که به بهانه چهلمین روز  کشته شدن ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۷مرداد

* فارس: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز صحن علنی مجلس گفت: «عناوین مختلف سیاسی چپ و راست اعم از اصلاح طلب و اصولگرا بدون تمسک به رهبری دچار سقوط و تبدیل به بیگانه می‌شود.» * محمد مطهری در مطلبی که سایت تابناک آن را منتشر ساخت، نوشت: «خلاف قانون، فقط این نیست که کاندیدایی به حکم شورای ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۶مرداد

* رییس‌جمهور در نامه‌ای سرگشاده به رییس قوه قضائیه، خواستار اعمال حداکثری رأفت اسلامی نسبت به بازداشت‌شدگان حوادث بعد از انتخابات شد. * کاظم جلالی مخبر کمیته منتخب مجلس برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «رهبر معظم انقلاب با حساسیت نسبت به وضعیت زندان ها توجه دارند و به دستور ایشان روز گذشته زندان کهریزک از ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۵مرداد

* پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: مقام معظم رهبری در دیدار اعضای دفتر رهبری، سپاه ولى‌‌‌امر و خانواده ایشان فرمودند: «اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بلاهائى که بر ملتها وارد میشود، در بسیارى از موارد بر اثر بى‏بصیرتى است. خطاهائى که بعضى از افراد ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۴مرداد

  * روزنامه اعتمادملی: مهدی کروبی طی سخنانی در گردهمایی روسای استان‌های حزب اعتماد ملی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحلیل‌هایی که روسای این حزب در استان‌ها از انتخابات دهم ریاست جمهوری مطرح کرده‌اند، اظهار داشت: «ما در این انتخابات تنها یک کار داشتیم و همه تلاش‌مان برای پیروزی بود ولی در هر صورت چنین نتیجه‌ای محقق ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۳مرداد

* پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم فرمودند: “معنای اتحاد و اعتصام به حبل الله این است که در اصول همدل باشیم هرچند ممکن است در برخی از فروع با هم اختلاف داشته باشیم و این ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۲مرداد

* رجانیوز: حجت‌الاسلام والمسلین سیدعلی حسینی در خطبه های نماز جمعه خمین، با نامناسب خواندن لحن و ادبیات نگارش نامه هاشمی رفسنجانی خطاب به مقام معظم رهبری، گفت‏:‏ «از فردی انقلابی که دیرزمانی است در عرصه های مختلف نظام مشغول فعالیت بوده، چنین نامه ای که در شأن رهبر معظم انقلاب نبود، بعید است‏.‏» وی با انتقاد از همسر و ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۱مرداد

* اکثریت نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه ای خطاب به ملت ایران، رهبری را فصل الخطاب دانسته و اعلام کردند: «هر گونه انحراف از راه و مواضع رهبری انحراف از آرمان‌های انقلاب و خط اصیل امام خمینی(ره) است» در قسمتی دیگر از این بیانیه خطاب به هاشمی رفسنجانی رییس این مجلس آمده است: «بسیاری از علما و نخبگان ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۳۱تیر

* ۳۰۶ نفر از اساتید، نمایندگان طلاب، مبلغان و پژوهشگران و محققان حوزه علمیه قم با امضای نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌الله ‌یزدی ‌از مواضع وی در ‌ارتبا‌ط‌ با سخنان هاشمی رفسنجانی حمایت کردند. در قسمتی از این بیانیه آمده است: «آیا ستم نیست که آشوب گران و قانون شکنان و کسانی که نه تنها به اموال عمومی و خصوصی ... ادامه مطلب »

روز شمار فتنه۳۰تیر

* پدر شهید یعقوب بروایه ضمن اعتراض به سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه از شهادت فرزندش گفت: «پسرم یک بسیجی بود و در راه جمهوری اسلامی شهید شد» وی که با خبرگزاری فارس گفت‌وگو می‌کرد ادامه داد: «پسرم در بسیج فعالیت می‌کرد، خانواده ما نیز مذهبی هستند و همگی ما معتقد به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه هستیم». پدر مرحوم یعقوب ... ادامه مطلب »


روز شمار فتنه۲۹تیر

* دانشگاه تهران یک روز تاریخی دیگر را برای همیشه به نام خود ثبت کرد و آن هم برپایی عظیم ترین نماز جمعه تاریخ جمهوری اسلامی، به امامت رهبر معظم انقلاب بود. ایشان در خطبه های نماز جمعه با طرح مسایل مختلفی از جمله حوادث بعد انتخابات، تاکید بر رسیدگی قانونی به اعتراض معترضین توسط شورای نگهبان، نقاط قوت و ... ادامه مطلب »

منبع : سایت عصر انتظار 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی